Zeka oyunları ve puzzle sevenlerin kaçırmayacağı bir oyun olan Katamino'yu ilk keşfettiğimde çok beğensem de yüz lira civarında olan fiyatı görünce hayal kırıklığı yaşamıştım. Neden böyle güzel zeka oyunları hep pahalı olur diye düşünürken aklıma iki fikir geldi: ilki bu oyunu ahşaptan kendim de yapabilirdim, ikincisi ise birçok oyunun telefonlarda ve tabletlerde oynayabileceğimiz benzerlerinin olduğu olduğu. Bunun üzerine hemen elime telefonu alıp Google Play Store'da araştırmaya başladım.

Google Play Store'da bloklarla alakalı Katamino benzeri birçok oyun olsa da ben en çok mToy Firmasının Block Puzzle oyununu beğendim. Sebebi basit, çünkü oyun basit seviyeden başlıyordu =) Aslında diğer blok oyunları da basit seviyeden başlıyordu ama daha ilk seviyeden 3. bölümde tıkanınca sıkılıyorsunuz tabii ki =( Block Puzzle'ın içinde tam 6000 evet yanlış duymadınız tam 6000 seviye var.

İki farklı sitilde başlayabileceğiniz oyunda PLAY kısmından girerseniz az önce söylediğimiz 6000 seviyeyi kendi içinde önce üç sonra tekrar üçerli gruplara ayırmışlar. Birinci ve ikinci üç grup zorluk olarak denk olsa da son üçlü sayı olarak daha fazla ve daha zorlu bölümler içeriyor. BLOCK PUZZLE kısmından girerseniz ise önce kaç parça blok ile oynamak istediğinizi sonrada blokları yerleştireceğiniz alanın büyüklüğünü seçiyorsunuz.  Denildiğine göre seçtiğiniz kategoride sonsuz sayıda oyun oynayabiliyormuşsunuz.

Oyunun her bölümünde farklı sayıda ve farklı biçimlerdeki blokları ölçüleri de her bölümde değişen alanları tam kaplayacak biçimde yerleştirmeniz isteniyor. Kolay seviyede (novice) başladığınızda yerleştirmeniz gereken blok adedi sadece beş parça oluyor. İlerledikçe önce yine toplam beş parça ama daha karmaşık bloklar geliyor. Sonra altı ve daha fazla sayıda blok yerleştirmeye başlıyorsunuz.

Bitirdiğiniz geçmiş bölümleri tekrar oynamak istediğinizde ekrana bölümün en son bıraktığınız blokların yerleştirilmiş hali gelmesinin hem iyi hem kötü tarafı var. İyi tarafları: Bir başka arkadaşınızdan ilerideki bölümlerde iseniz ona hemen yardımcı olabilirsiniz, sizin geçtiğiniz önceki bölümleri bir başkasının oynamasını istediğinizde önce oyunu açıp blokları dağıtır ve çözümünü gördükten sonra arkadaşınızın oynamasını isteyebilirsiniz.Kötü tarafıysa aynı bölümü tekrar oynayamıyorsunuz. Unutmadan, bu özelliğin bir başka artısıysa son oynadığınız bölümü yarım bırakıp çıktığınızda kaldığınız yerden devam etmenizi sağlıyor aslında.


Oyunda BACKUP SERVİCE kısmına tıkladığınızda ise bir başka cihazda yada telefonunuzu sıfırladığınızda kaldığınız yerden devam etmenizi sağlayacak kısma giriş yapmış oluyorsunuz. Çok basit ve onay gerektirmeyen bir hesap oluşturma işleminden sonra Block Puzzle verileriniz güvence altına alınmış oluyor.

zBu kadar anlattıktan sonra Block Puzzle'yi ister apk olarak indirmeniz, isterseniz de Google Play Store'dan yüklemeniz için linkleri verelim artık:
APK İndir
Play Store YüklemeShare To:
Magpress

MagPress

Vestibulum bibendum felis sit amet dolor auctor molestie. In dignissim eget nibh id dapibus. Fusce et suscipit orci. Aliquam sit amet urna lorem. Duis eu imperdiet nunc, non imperdiet libero.

0 comments so far,add yours