Bir şeyi öğrenmeye yeni başladıysanız önce kolaydan başlamak en iyisidir. Spor salonuna ilk defa yazıldığınızda, gidip en ağır aletlerle çalışmaya başlarsanız ya sakatlanır yada başarısız olup bir daha gitmezsiniz. Matematik öğrenmeye de tam sayıları, cebirsel ifadeleri bilmeden 3. dereceden denklemler ile başlayamazsınız. İşte bu temel kural sudoku öğrenmek isteyenler için de geçerli.

Sudoku çözmeye Samurai Sudoku yada 12x12 Sudoku ile başlamak ne kadar hata ise daha kolayı varken 9x9 Sudoku ile başlamak da o kadar hatadır. Sudoku çözmeyi öğrenmek isteyenler, en kolay seviyeden başlayarak adım adım zorlaşan sudokular çözdüklerinde daha kolay öğrenecek ve mantığını daha kolay kavrayacaklar.

Önce 4x4 Sudoku ile temel mantığını alıp, ardından 6x6 Sudokudan çeşitli zorluktaki bulmacaları çözüp, en son 9x9 Sudokunun en kolayları ile devam etmek işinizi kolaylaştıracaktır. Bunun için tam 108 tane 4x4 Sudoku ve 3 farklı seviyeden 84er tane olmak üzere 252 tane 6x6 Sudokuyu bir araya getirdim. Aşağıdaki linklerden sudokuları indirerek çözebilirsiniz.

108 tane 4x4 Sudoku - Kolay Sudoku Download

84 tane 20 ipucu içeren 6x6 Sudoku - Çok Kolay Sudoku Download

84 tane 16 ipucu içeren 6x6 Sudoku - Kolay Sudoku Download (yüklenecek)

84 tane 12 ipucu içeren 6x6 Sudoku - Kolay Sudoku Download (yüklenecek)

Aşağıdaki Linkten Sudokunun Tarihçesi ile İlgili Yazıyı Okuyabilirsiniz.

Share To:
Magpress

MagPress

Vestibulum bibendum felis sit amet dolor auctor molestie. In dignissim eget nibh id dapibus. Fusce et suscipit orci. Aliquam sit amet urna lorem. Duis eu imperdiet nunc, non imperdiet libero.

0 comments so far,add yours