Beynin Gizemleri - Beyinin Sırları - Öteki Gündem

Zihin, beyin, öğrenme, bilinçaltı, zeka gibi aklımıza gelen nice kavramlar vardır ki üzerine saatlerce konuşsak söylenebileceklerin ancak zerresini söylemiş oluruz herhalde. Devletlerin uzun süreli insanları etkileme programlarının bilinçaltına hitap ederek gerçekleştiriyormuş. Hatta illimünati denen bir yapı bilinçaltımızla oyunlar oynuyormuş. Beyin üzerine nice çalışmalar, araştırmalar yapılmış, çok ilginç sonuçlar elde edilmiş. Öğrenmeyle ilgili sıra dışı teknikler kullanılıp, farklı zeka türlerinde üstün yetenekler bu yöntemlerle yetiştiriliyormuş. Zihin okuma mümkün mü? Hayvanlar ne kadar zeki?

Sinir Hücreleri - Bilinçaltı - Sinan CananDün gece de bu kavramların fazlasıyla konuşulduğu, Pelin Çift'in sunduğu Öteki Gündem programında, Sinan Canan ile Serkan Karaismailoğlu'nun paylaşımlarıyla işlenen Beynin Gizemleri konusunu müthiş bir keyifle izledim. Gizli teşkilatlar ve bazı devletler kadar büyük ticari firmalar da aslında bilinçaltına oynuyormuş. Rüyasında teoremler ispatlayanlardan, gözyaşı çeşitlerine, sayıları renk olarak görenlerden, maymunların ticareti öğrenmesine, zeki farenin nasıl yetiştirildiğinden, erkek-dişi beyin ayrımına kadar geniş yelpazede beyin ve zihin konuşulan oldukça doyurucu ve keyifli bir sohbetti. Mutlaka izlemenizi tavsiye ederim. 3 saate yakın süren bu programı bitireceğim diye sabaha yakın uyudum ama sanırım Beynin Gizemlerini bir kez daha izleyeceğim. Değdi mi, sonuna kadar değdi. 

Beyin Hücreleri - Bilinçaltı - Zeka - Serkan Karaismailoğlu
Bu programdan sonra Serkan Beyden fikir çalarak çok beğendiğim Öteki Gündem programını artık mp3 olarak indirip, boş vakitlerimde dinlemeye karar verdim. Öyle güzel konular tartışılıyor ki, her bölümde çok sıra dışı bilgiler, belki adını bile duymadığınız uzmanlar tarafından, seviyeli tartışmalar ile sunuluyor. Öyle ki bir bilimsel tezde atıf bile yapılmış, kaynak olarak gösterilmiş Öteki Gündem ve Pelin Çift. Tüm programları için Pelin Çift'e buradan teşekkürlerimi de sunmuş olayım. Share To:
Magpress

MagPress

Vestibulum bibendum felis sit amet dolor auctor molestie. In dignissim eget nibh id dapibus. Fusce et suscipit orci. Aliquam sit amet urna lorem. Duis eu imperdiet nunc, non imperdiet libero.

0 comments so far,add yours