Sevgili Film Severler,

Sizlere 2013 ABD yapımlı bir gerilim filmi olan “SİHİRBAZLAR ÇETESİ” nden bahsetmek istiyorum. Louis Leterrier  tarafından yönetilen ve başrollerde Morgan Freeman, Mark Ruffala , Jesse Elisenberg , Woody Harrelsan gibi oyuncuların rol aldıkları keyifli bir film.

Hikaye oldukça yetenekli ve idealist dört sihirbazın “MAHŞERİN 4 ATLISI" adı altında bir araya gelmesi ile başlıyor. Tabi bir de bu dörtlüyü bir araya getiren gizli bir kahraman var ki kim olduğu filmin sonunda sürpriz bir şekilde ortaya çıkıyor.

”Ne kadar yakından bakarsanız o kadar az şey görürsünüz.” 

Zihnimizin nasıl aldatılabildiğini gözler önüne seren harika bir yapım. Aslında ‘Ocean’s Eleven’dan beri gelmiş en zeki soygun ekibinin maceraları yada “Prestij” filminin aksiyon görmüş kardeşi olarak özetlenebilir. 

Bu film etkileyici sihirbazlık numaralarıyla sizi şaşırtırken aynı zamanda büyük usta Morgan Freeman’ın bu büyüleyici gösterilerin nasıl yapıldığını gözler önüne serişini izleyeceksiniz. Ekip üstün sihir becerilerini sadece sahne gösterileri için değil, soygun yaptıkları bankaların sistemlerine girmek ve izleyicileri soymak amacıyla kullanıyor. Asıl amaçları ise 3 büyük gösteri gerçekleştirip “GÖZ” e ulaşmak. Fakat yalnız değillerdir.Peşlerinde FBI ajanı Dylan, Interpol’den Alma Dray ve Morgan Freeman’ın canlandırdığı usta sihirbaz Thaddeus Bradley vardır. 

Ortak hayalde buluşan bu dörtlü ilk gösterilerinde bir adamın bankasını soyarlar. İkincisinde oldukça zengin bir suçlunun hesabındaki paraları kurnazca seyircilerin hesaplarına aktarırlar. Son gösteri ise hiç beklenmedik bir şekilde sonlanır. Tabi ki filmde olmazsa olmazımız da vardır. “AŞK” 

İzlediğimiz vasat sihirbazlık filmlerinden uzak ve izlenmeye değer bir film. İyi seyirler...


Share To:
Magpress

MagPress

Vestibulum bibendum felis sit amet dolor auctor molestie. In dignissim eget nibh id dapibus. Fusce et suscipit orci. Aliquam sit amet urna lorem. Duis eu imperdiet nunc, non imperdiet libero.

0 comments so far,add yours