Birkaç hafta önce facebooktaki matematik gruplarındaki arkadaşlarımdan matematik kitaplığı tavsiyeleri almış ve çok güzel kitap isimleri gelince listeye çevirmeye karar vermiştim. Geçtiğimiz hafta bu kitaplardan inceleyebildiklerim ile ilgili bir yazı hazırlamıştım: Bir Matematik Öğretmeninin Kütüphanesi 1

Bundan sonra da incelediğim ve bir matematikçinin kütüphanesinde olmalı dediğim kitapları paylaşmaya devam edeceğim. Bu yazıda olimpiyat hazırlık kitaplarını derliyorum.

Katkılarından dolayı Facebooktaki en aktif ortaokul matematik gruplarından olan Ortaokul Matematik Öğretmenleri Bilgi ve Dosya Paylaşım Platformu üyesi arkadaşlarıma teşekkür ederim. 

Bir çok öğretmen arkadaşımızın faydalanacağı güzel bir liste olması ümidiyle... Sizde burada olmayan, okuduğunuz ve tavsiye edeceğiniz kitapların isimlerini yada buradaki kitaplarla ilgili yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim.  


1. Meraklısına İlköğretim Olimpiyat Soruları - Ömer Gürlü - Zambak Yayınları
Kitapla ilgili detaylı yazıyı okumak için tıklayınız. (yakında)

2. Meraklısına Lise Olimpiyat Soruları - Ömer Gürlü - Zambak YayınlarıKitapla ilgili detaylı yazıyı okumak için tıklayınız. (yakında)


3. Meraklısına Geometri - Ömer Gürlü - Zambak YayınlarıKitapla ilgili detaylı yazıyı okumak için tıklayınız. (yakında)


4. Meraklısına Matematik İlköğretim - Ömer Gürlü - Zambak YayınlarıKitapla ilgili detaylı yazıyı okumak için tıklayınız. (yakında)


5. Meraklısına Matematik İlk Adım - Recep Yücesan - Zambak YayınlarıKitapla ilgili detaylı yazıyı okumak için tıklayınız. (yakında)


6. Meraklısına Matematik Lise - Recep Yücesan - Zambak YayınlarıKitapla ilgili detaylı yazıyı okumak için tıklayınız. (yakında)


7. Matematik Olimpiyatlarına Hazırlık 1 - Temel Bilgiler 1 - Mustafa Özdemir - Altın Nokta Yayınları


Temel Bilgiler, Problemler, Çarpanlara Ayırma ve Özdeşlikler, Çözümleme, Eşitsizlikler konuları ile ilgili olimpiyat hazırlık içindir.


Kitapla ilgili detaylı yazıyı okumak için tıklayınız. (yakında)


8. Matematik Olimpiyatlarına Hazırlık 2 - Temel Bilgiler 2 - Mustafa Özdemir - Altın Nokta Yayınları


Toplamlar, Çarpımlar, Permütasyon, Kombinasyon, Dağılım, Olasılık, Binom Açılımı, İspat Yöntemleri konuları ile ilgili olimpiyat hazırlık içindir.


Kitapla ilgili detaylı yazıyı okumak için tıklayınız. (yakında)


9. Matematik Olimpiyatlarına Hazırlık 3 - Sayılar Teorisi - Mustafa Özdemir - Altın Nokta Yayınları

Bölünebilme ve Bölme Algoritması, Asal Sayılar ve Çarpım Fonksiyonları, OBEB-OKEK, Modüler Aritmetik, Fermat - Euler - Wilson - Teoremleri, Çin Kalan Teoremleri, Denklikler (Kongruanslar) Bir Reel Sayının Tam Değeri konuları ile ilgili olimpiyat hazırlık içindir.


Kitapla ilgili detaylı yazıyı okumak için tıklayınız. (yakında)10. Matematik Olimpiyatlarına Hazırlık 4 - Analiz 1 - Mustafa Özdemir - Altın Nokta Yayınları


Fonksiyonlar, Polinomlar, Denklemler ve Denklem Sistemleri, Diziler konuları ile ilgili olimpiyat hazırlık içindir.


Kitapla ilgili detaylı yazıyı okumak için tıklayınız. (yakında)


11. Matematik Olimpiyatlarına Hazırlık 5 - Analiz 2 - Mustafa Özdemir - Altın Nokta Yayınları


Logaritma, Trigonometri, Karmaşık Sayılar, Limit, Süreklilik, Türev, Fonksiyonel Denklemler ve Eşitsizlikler konuları ile ilgili olimpiyat hazırlık içindir.


Kitapla ilgili detaylı yazıyı okumak için tıklayınız. (yakında)


12. Olimpiyatlar İçin Düzlem Geometri - Lokman Gökçe - Altın Nokta YayınlarıKitapla ilgili detaylı yazıyı okumak için tıklayınız. (yakında)


13. Dahimatik Matematik Yarışmalarına İlk Adım - Mustafa Özdemir - Altın Nokta YayınlarıKitapla ilgili detaylı yazıyı okumak için tıklayınız. (yakında)
Yukarıdaki kitaplardan inceledikleriniz varsa, sizde yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim.

Matematik Öğretmeni
A. Cihad CANAN


Share To:
Magpress

MagPress

Vestibulum bibendum felis sit amet dolor auctor molestie. In dignissim eget nibh id dapibus. Fusce et suscipit orci. Aliquam sit amet urna lorem. Duis eu imperdiet nunc, non imperdiet libero.

0 comments so far,add yours