Sudoku Nasıl Oynanır?


Sudoku Nasıl Oynanır?
Sudoku Bulmaca Nasıl Çözülür?

Günümüzde bir çok türevi de bulunan klasik sudoku bulmaca nasıl çözülür?

Gazetelerin hemen her bulmaca ekinde bulunan ancak çok kimsenin nasıl oynandığını bilmediği Sudoku Bulmaca nasıl oynanır sorusunun cevabını Türk Beyin Takımı desteğiyle MEB - Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürlüğü Tarafından hazırlanan aşağıdaki "Klasik Sudoku" videosundan izleyerek öğrenebilirsiniz. "Sudoku Bulmaca Nasıl Çözülür?" yada "Sudoku Nasıl Oynanır?" sorusunun cevabını videoyu izleyerek öğrendikten sonra mutlaka Kolay Seviye Sudoku Bulmaca Çözerek sudoku taktikleri konusunda kendinizi geliştirmeniz gerekmektedir. Bunun için video 6x6 sudoku ile başlamış olsa da sırasıyla

  • 4x4 kolay sudoku bulmacalar ile başlayıp mantığını tam olarak anlayıp
  • 6x6 sudoku ile kendinizi geliştirip
  • En son 9x9 sudoku bulmaca ile de artık sudoku bulmaca nasıl oynanır öğrenmiş olup kolaydan zora her seviye sudokuyu çözer hale gelebilirsiniz.
Sudoku bulmaca nasıl çözülür diye merak eden bu yola yeni başlayanlar için hazırladığım 4x4 ve 6x6 Sudoku Bulmaca İndirme(TIKLAYINIZ) sayfasından sizde pdf dosyalarını indirebilirsiniz. 

Ayrıca Sudoku Bulmaca Nedir? Sudoku Bulmacanın Tarihi, Tarihçesi, Türevleri...(TIKLAYINIZ) sayfasındaki sudoku ile ilgili yazdığım zamanki en geniş bilgi derlemesi olan ilginç bilgilere göz atabilirsiniz.

Share To:
Magpress

MagPress

Vestibulum bibendum felis sit amet dolor auctor molestie. In dignissim eget nibh id dapibus. Fusce et suscipit orci. Aliquam sit amet urna lorem. Duis eu imperdiet nunc, non imperdiet libero.

0 comments so far,add yours